Днес инициативите от 21-вото издание на „Маратон на четенето 2026“, част от националната кампания „Походът на книгата“, продължиха с вдъхновяващо четене в храм „Св. Димитър Солунски“. Децата от Детска градина „Славейче“ имаха възможност да се срещнат с Негово Преосвещенство Велбъждския епископ Исаак – втори викарий на Софийския митрополит и Патриарх Български Даниил. По утвърдена традиция Владиката се включва в инициативата в седмицата преди Великден, като чете на децата преразкази за светци и разговаря с тях за смисъла на предстоящия светъл християнски празник. Малките „славейчета“ поздравиха присъстващите със стихчета и песни, посветени на Лазаровден и Цветница, като създадоха празнична и топла атмосфера. Регионална библиотека „Емануил Попдимитров“ изразява своята благодарност към Негово Преосвещенство за дългогодишната подкрепа и съпричастност към каузата за насърчаване на четенето и любовта към книгите сред децата.
Инициативите от „Маратон на четенето“ в Детския отдел на библиотеката продължават през целия месец април с още интересни срещи и събития.
Последни коментари